Leasing pracowniczy

Wynajem pracowników

Czym jest leasing pracowniczy i dla kogo jest przeznaczony?

Chyba każdy z nas wie czym jest leasing - to tak naprawdę jeden z popularniejszych terminów pojawiających się w kontekście finansów. Leasing pracowniczy, choć o nim nie mówimy już tak często - również stanowi interesujące rozwiązanie.

Leasing pracowniczy - czym jest?

Leasing pracowniczy polega na oddelegowaniu przez daną firmę pracowników do innego zakładu pracy. Odbywa się to oczywiście za zgodą pracownika. Pracodawcy podpisują stosowną umowę, w której powinny zostać zawarte wszystkie istotne kwestie - m.in. wynagrodzenie, czas pracy i rodzaj. Firma “wypożyczająca” pracowników powinna z każdym z nich podpisać umowę o pracę. Leasing pracowniczy pozwala na zaspokojenie potrzeb kadrowych, jednak bez podpisywania umowy z pracownikiem na długi okres. Choć w naszym kraju rozwiązanie to nie cieszy się zbyt dużą popularnością, jest naprawdę opłacalne dla obu stron.

Dla kogo przeznaczony jest leasing pracowniczy?

Rozwiązanie to jest przeznaczone przede wszystkim dla tych zakładów pracy, które jedynie sezonowo mogą pochwalić się wzmożoną ilością zamówień bądź zleceń. Wiele firm wynajmuje pracowników, gdy jest przestój. Zakłady pracy nie tracą doświadczonych i rzetelnych pracowników, a z kolei pracownicy nie tracą pracy. Zatrudnianie ludzi jedynie na kilka miesięcy w roku nie miałoby przecież żadnego sensu.

Największe zalety leasingu pracowniczego

Największą zaletą leasingu pracowniczego jest znaczne zmniejszenie kosztów przez pracodawcę. Wynajem jest bardziej opłacalny, ale również bezpieczniejszy - pracownicy zatrudniani najczęściej są w agencjach, które posiadają specjalistyczne umiejętności HR i przykuwają szczególną uwagę do tego, kogo zatrudniają.

Korzyści z zatrudnienia w formie leasingu odnosi także pracownik. Ma on większą szansę na zaistnienie na rynku pracy i znalezienie stałego zatrudnienia. Jego praca jest bardziej elastyczna i wygodniejsza. Nie jest zatrudniony na stałe, a to dla niektórych również jest sporą zaletą.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące szczegółów oferty.

Skontaktuj się z nami

 

isofgz